Lisa.

imiona i hagiografia, names and hagiography., Imiona
| Share

bisia

Skoro mamy wątek o Chloe, to można i o Lisie :D: Jak Wam się to imię podoba? Mi tak normalnie, ale za to bardzo dobrze mi się kojarzy, chociaż jako imię dużo expresywniejsza jest według mnie Eliza. Jednakże może przez te miłe skojarzenia, a może przez ogólny wydźwięk tego imienia, imię Lisa również lubię. Kojarzy mi się z Lisą Kelly z CW., harfistką Lisą Lynne i piosenkarką Lisą Cannon, poza tym z Lisą z dzieci z Bullerbyn i z pisarką Lisą See.

Ze Skrzynki BIŚBISIA.

Lisa.

Opis. Imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa eliszebet, Bóg moją przysięgą. Forma zdrobniała, samodzielnie funkcjonująca od Elizabeth lub Elizy, a więc forma naszej Elżbiety i Elizy. Najbardziej jednak adekwatnym polskim odpowiednikiem imienia Lisa jest Liza, aczkolwiek z formą Lisa w Polsce również można się spotkać.
Charakterystyka. Wrażliwa i impulsywna. Lubi się opiekować innymi, jest odpowiedzialna, lubi przewodzić, ale nigdy się nie narzuca. Jest asertywna, umie odmawiać i wyrażać swoje szczere opinie. Bardzo dba o swoją urodę. Lisa jest trochę tajemnicza, bo ma dwie strony osobowości. Jest zarówno przywódczą, silną osobowością, a czasami istnym generałęm w spódnicy, impulsywna, ale odpowiedzialna, choć czasem porywcza. Jest troskliwa i macierzynska, lubi zajmować się słabszymi, umie pocieszać i jest bardzo wesoła, ale także do bólu szczera. Ma umysł ścisły, wszystko dokładnie analizuje, jej inteligentna złośliwość i lekka ironia, a także cięty język oraz poczucie humoru zjednują jej towarzyszy i przyjaciół. Jest towarzyska. Druga strona jej osobowości to nieco melancholijna i często popadająca w zadumę osoba, o skłonnościach bardzo empatycznych. Zna się na ludziach i jest dla nich jak psychoterapeutka, pomaga z wszystkimi problemami wewnętrznymi. Ta część jej osobowości czyni z niej marzycielkę, daje jej intuicję, i wiele sprzeczności do poprzedniej części jej osobowości. Gdy Lisa nie ma komu matkować, zaraz odzywa się w niej natura narwanego włuczykija, a jej liczne, często niewykorzystane talenty wychodzą na światło dzienne. Ta jej część sprawia, że jest trochę niepewna, a ta bardziej odważna część sprawia, że przy ludziach lubi udawać bardzo śmiałą. Jednak pomimo niepewności i spokoju Lisy nie można nazwać nieśmiałą. Jest ambitna i w razie potrzeby umie walczyć o swoje. Lubi zaskakiwać swoich bliskich, spełniać ich marzenia, oraz obdarowywać prezentami. Na ogół jest optymistką. Zapewnia wszystkich, że będzie dobrze, jednakże w samotności często ogarnia ją zwątpienie i w cięższej sytuacji nawet popłacze sobie cicho w swoim kąciku. Jednak w towarzystwie ludzi, na któych bardzo jej zależy, jest dzielna i uśmiechnięta. Wszystkich rozśmiesza i stara się zadowolić, jednocześnie nie zapominając o sprawianiu satysfakcji samej sobie. Lisa lubi uszczęśliwiać także siebie. Od czasu do czasu kupi sobie jakiś drobiazg z którego cieszy się jak dziecko. W ogóle Lisa bardzo lubi zakupy. Jest zawsze ubrana modnie, a jednocześnie inaczej niż wszyscy. Jest nowoczesna i zorientowana w trendach zarówno modowych, jak i elektronicznych i wszystkich innych, ale również szanuje tradycję. Zawsze stara się pięknie wyglądać. Uwielbia małe dzieci. Ma dobre serce, któe inni często wykorzystują. Niełatwo stracić zaufanie Lisy, tym niemniej można to zrobić i jeśli już ktoś dokonał tego wyczynu, to musi wiedzieć, że Lisa wybacza wszystkim od razu, ale pozostaje głęboko zraniona i zaufania już nigdy ta osoba od niej nie uzyska. Jednak na ogół Lisa jest naiwna jak dziecko. Wierzy w dobroć ludzi, daje wszystkim prawie nieskonczone szanse, a wprost aniołem jest dla swojej rodziny, która jest całym jej światem. Lisa jest prawdziwą erudytką. Lubi czytać książki, uczyć się, poznawać języki obce. Lubi także uciekać w świat marzen. Bardzo łatwo się wzrusza, ale stara się tego nie pokazywać. Czasem przybiera nieco despotyczny charakter, jest szorstka, i nieco gderliwa, i wtedy możemy być pewni, że albo jest smutna, albo wzruszona. Lisa bardzo chętnie się śmieje i znajduje w codziennym życiu wiele powodów do radości. Kocha piękno wokół siebie. Lubi od czasu do czasu obejrzeć jakiś dobry film, czy nawet wyjść do teatru. Rónież czesto jej pasnją staje się uprawa kwiatów. To wycisza ją i uspokaja. Lubi czasem uciec w świat książki i poczuć się jej bohaterką, nawet jeśli Lisa jest dorosła, a bohaterką książki, którą czyta, jest mała dziewczynka. Lisa zawsze ma w sobie coś z dziecka. To doskonała przyjaciółka, zawsze można na nią liczyć. Lisa ma zdolności aktorskie, docenia piękno natury, więc może też malować, bo łatwo dostrzega piękno i ma pamięć do kolorów. Ma też lekkość pisania, dar wysławiania się, ale również często talent wokalny. Może więc rozwijać się artystycznie. W dziecinstwie Lisa jest narwana, umie być przebiegła, czasem nawet złośliwa, jest inteligentna, bardzo wesoła i wiecznie roześmiana. Lubi kontakt z naturą, jest w wiecznym ruchu i wszyscy się dziwią, że gdzieś między jednym dzikim piskiem a drugim znajduje chwileczkę na pouczenie się. Zazwyczaj jest to bardzo mała chwileczka, ale szalonej i mąrej jednocześnie Lisie wystarczy do opanowania materiału. Nie jest kujonką, ale jest prymuską. Jest wrażliwa, wybuchowa, nieobowiązkowa. Zmienia się to w młodości, kiedy Lisa nieco się wycisza i staje bardziej odpowiedzialna za siebie i innych. Jest ambitna, konsekwentna, uparta. Rzadko zmienia zdanie. Lisa jest bardzo dobrą matką, i przeciętną żoną. Potrzebuje w miłości zrozumienia i wolności. Nie lubi inwigilacji w jej życie prywatne. Zawody dla Lisy to wszystko, co związane ze sztuką, może być też dobrą terapeutką, a nawet lekarką.
Inne formy Elisa, Eliza, Elizabeth, Liza, Liz, Lissa, Elisabeth, Lisie, Lissy, Elissa, Elise, Lizette.
Obce formy łac. Elisa, Elisabeth, nm. Elisabeth, fr. Elise, pol. Liza, Eliza, Elza, Elżbieta, Luiza, Iza, Izabela, Lizeta, Ilza, Iłża, Elsa, Lisa, Ella, Beta, Halszka, Elizabeta, Bella, Izabella.

Date: July 25, 2013

aga-1990

Ja strasznie lubie to imię, a ta charakterystyka jest wręcz według mnie fajnym zcharakteryzowaniem jednej Lisy, którą wymieniłaś hehe. Kiedys to imię było mi takie obojętne ale z czasem zaczęło mi się podobać, dośc często się tez z nim ostatnio spotykam. Pozdro i sorry za haotycznosć tego wpisu

bisia

Tak co do popularności tego imienia, to ja z kolei zauważyłam, że ono jakoś bardzo często się trafiia w Irlandii, strasznie tam dużo Lis. A co do charakterystyki, to odkąd znam tą Lisę, to imię Lisa przede wszystkim z nią mi się kojarzy, więc taka charakterystyka jakoś sama mi się nasunęła. Zresztą i ona do tego imienia, i to imię do niej bardzo pasuje.

aga-1990

noo dokładnie, mi tez przedewszystkim kojaży się z nią, ale też z Lisą Lambe, Lisą Diamont, Lisą Lynne i jeszcze jakąś Lisą, autorką jednej ksiazki autobiograficznej

Show list of threads: Imiona

Sign-in to hide ads